Dziś gramy na Narodowym. Sprawdź, jak dojechać

Warszawa

Ztm.waw.plZaplanuj podróz na stadion

W związku z meczem piłkarskim Polska-Ukraina od 6 rano do godz. 1 w nocy z piątku na sobotę, komunikacja miejska w centrum Warszawy będzie funkcjonowała inaczej. Dla ruchu zamknięta będzie też Saska Kępa.

Część linii autobusowych będzie skierowana na trasy objazdowe. Aby ułatwić dojazd na stadion i powrót z meczu, będą też uruchomione linie specjalne, a część tych kursujących na stałe zostanie zasilona dodatkowym taborem.

Z biletem za darmo

Od godz. 6.00 do 1.00 w nocy z piątku na sobotę posiadacze biletów i wejściówek na mecz będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w ramach I strefy (z wyłączeniem pociągów Kolei Mazowieckich i WKD). Będą mogli również bezpłatnie korzystać z parkingów Parkuj i Jedź. Kibice z biletami będą mogli wchodzić na stacje metra przez specjalnie dla nich otwarte bramki.

Jak poinformował Igor Krajnow, rzecznik ZTM, od ok. godz. 17. przez cztery godziny wyłączony zostanie ruch autobusów kursujących ul. Francuską - od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców. W tym czasie linie 117, 138 oraz 146 będą kursowały na zmienionych trasach.

Zaplanuj podróż
Ztm.waw.pl

Zamkną Saską Kępę

Obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. księcia Józefa Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowej, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe).

Zaplanuj podróz na stadion
Ztm.waw.pl

Żeby ułatwić kibicom dojazd na Stadion Narodowy, ZTM uruchomi ok. godz. 18.00 specjalną linię tramwajową 77 kursującą od placu Narutowicza do ronda Wiatraczna. Tramwaje kursujące Al. Jerozolimskimi do momentu rozpoczęcia meczu będą kursowały tak jak w godzinach szczytu. ZTM poinformował, że od ok. godz. 22.30 (dokładna godzina wprowadzenia zmian będzie zależała od decyzji policji) wyłączony zostanie ruch kołowy i tramwajowy w obu kierunkach od stadionu przez Most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie. Autobusy nie będą kursowały na odcinku od ronda de Gaulle’a do ronda Waszyngtona, a tramwaje na odcinku od pl. Starynkiewicza do ronda Waszyngtona.

Pieszo przez most

W czasie wyłączenia tego odcinka z ruchu na trasy objazdowe zostaną skierowane linie tramwajowe: 7, 8, 9, 22 i 24 oraz autobusowe: 102, 111, 117, 138, 146, 158, 166, 507, 517, 521 i linie nocne: N22, N24 i N72. W związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego w Al. Jerozolimskich uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z.

Po zakończeniu meczu, ZTM chce zastosować scenariusz podobny jak podczas meczów Euro 2012, gdy kibice pieszo przemieszczali się do centrum przez most Poniatowskiego.

Jak wrócić po meczu?
Ztm.waw.pl

Fani futbolu będą również mogli skorzystać z pociągów SKM i Kolei Mazowieckich odjeżdżających z przystanku Warszawa Stadion. Ponadto ok. godz. 22.45 uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii: 3, 9 i 509. W razie potrzeby, do ruchu zostaną również włączone cztery dodatkowe pociągi metra.

Poradnik kibica

Z kolei otwarcie obszaru Saskiej Kępy nastąpi około godziny 21:15. Jak czytamy na stronie stadionnarodowy.org, około godziny 22:15 może zostać wyłączony ruch na moście Poniatowskiego (na odcinku rondo Waszyngtona - ronda de Gaulle’a) w przypadku gdyby znaczna część publiczności chciała pieszo wracać do centrum miasta.

Urzędnicy przygotowali też specjalny poradnik, który jest dostępny na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

MECZ POLSKA-UKRAINA ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK O GODZ. 20.45 NA STADIONIE NARODOWYM

PAP/ran/b