Dziś Coldplay na Narodowym

Warszawa

Wieczorem na Stadionie Narodowym wystąpi grupa Coldplay. Na koncert brytyjskiej gwiazdy zjedzie kilkadziesiąt tysięcy fanów. Bilety jeszcze są.

Coldplay to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Zaczynali w połowie lat 90. w Londynie. Wielką popularność przyniósł im album "A Rush Of Blood To The Head". Kolejne też zyskiwały uznanie fanów, dlatego dziś grupa może pochwalić się 50 milionami sprzedanych płyt.

Najnowszy album chętnie kupowany

Warszawski koncert Coldplay jest kolejnym etapem trwającej ponad rok trasy promującej najnowszy album "Mylo Xyloto". Płyta ukazała się 24 października ubiegłego roku i w ciągu zaledwie miesiąca trafiła do pierwszej dziesiątki najchętniej kupowanych albumów 2011 r. Szacuje się, że piątą płytę grupy kupiło na całym świecie 6 milionów ludzi.

To pierwszy w historii Coldplay album koncepcyjny. Wśród inspiracji wymieniany jest amerykański serial "The Wire", antynazistowski ruch Białej Róży oraz old schoolowe graffiti - to wpłynęło na szatę graficzną płyty i scenografię koncertów.

Drugi występ w Polsce

Dotychczas grupa Chrisa Martina wystąpiła w Polsce tylko raz, na festiwalu Heineken Open'er 2011.

Przed wejściem na Stadion Narodowy uczestnicy otrzymają tzw. xylobands, czyli fluoroscencyjne opaski, które nadają koncertom Coldplaya wyjątkową atmosferę.

Organizator zachęca do wcześniejszego przyjścia, aby uniknąć późniejszego tłoku. Bramy zostaną otwarte już o godz. 16.00.

Pierwszy z dwóch supportów - Charli XCX - pojawi się na scenie o 19:00, drugi – Marina & The Diamonds o 19:45. Występ Coldplay rozpocznie się o godzinie 21:00.

CZYTAJ TEŻ O UTRUDNIENIACH W RUCHU PRZED KONCERTEM

b/mz