Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  "Dziki" problem Białołęki

  Najnowsze

  | EurosportTVN Warszawa

  Mieszkańcy osiedla "Pod Dębami" skarżą się na uciążliwe sąsiedztwo. Chodzi o... dziki. - To jest spory problem przede wszystkim dla matek z dziećmi i samych dzieci, które wieczorem wracają ze szkoły - mówi Marek Świtalski ze stowarzyszenia mieszkańców osiedla.

  Najgorzej jest zimą, kiedy dziki szukają pożywienia - twierdzą mieszkańcy.

  - Ludzie obawiają się, że kiedyś wtargną do samych ogródków. Już teraz ogrodzenia są uszkodzone – mówi Jolanta Gręda jedna z mieszkanek.

  Edukacja dzieci

  Zaniepokojeni rodzice chcą, aby w pobliskich szkołach wdrożono specjalny program edukacyjny ostrzegający przed dzikami. Elżbieta Świtalska, radna dzielnicowa złożyła nawet w tej sprawie interpelację.

  400 złapanych

  W ubiegłym roku udało się z całej Warszawy wywieźć 400 dzików. Wszystko dzięki specjalnym odłowniom - czyli drewnianym klatkom, do których dziki wabione są kukurydzą czy owsem.

  Czy odłownie powstanie przy osiedlu 'Pod Dębami", które ma problem z dzikami? - Rozważamy wszystkie prośby mieszkańców. Trzeba zachować jednak zdrowy rozsądek i pamiętać, że takie odłownie, to również problem dla dzieci, które mogą wpaść w pułapkę – odpowiada Józef Mierzwiński, strażnik łowiecki.

  TVN Warszawa | Instagram (@ranveersingh)

  ran