Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dzik ugrzązł w stawie za cmentarzem. Uratowany

Warszawa

SMDzik utknął w stawie

Dzik wszedł do stawu, utknął w mule i nie mógł wyjść o własnych siłach. Wydostali go strażnicy miejscy za pomocą weterynaryjnego chwytaka. Zwierzę nie ucierpiało. Po odpoczynku trafiło do lasu.

Dzik przywędrował nad stawy na tyłach cmentarza przy ulicy Anyżkowej na Ursynowie. Zwierzę weszło do wody, jednak ugrzęzło w mule i nie potrafiło o własnych siłach wydostać się z pułapki. Wycieńczonego dzika zauważył w poniedziałkowe popołudnie jeden z wędkarzy. Zawiadomił strażników miejskich. - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, dzik znajdował się jakieś dwa metry od brzegu. Zwierzę nie miało szans na samodzielne wydostanie się. Aby mu pomóc, użyliśmy specjalistycznego sprzętu do odławiania zwierząt – powiedział podejmujący interwencję st. insp. Maciej Zuba z Eko Patrolu.Dzika wydostano. Był bardzo wyczerpany wielogodzinnymi próbami opuszczenia błotnej pułapki.- Po uwolnieniu zwierzę jeszcze ponad kwadrans wypoczywało leżąc na trawie. Czekaliśmy aż nabierze sił, zabezpieczając w tym czasie miejsce przed dostępem osób postronnych – dodał st. insp. Maciej Zuba.Jak podaje straż miejska, po wypoczynku dzik wrócił do środowiska naturalnego.

Niedawno informowaliśmy o łosiu pływającym w Wiśle:

Łoś pływał w Wiśle
Kontakt24/Jarosław