Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dzień na budowie metra w dwie minuty

Warszawa

fot. metro-daszynskiego.pl
fot. metro-daszynskiego.pl
fot. metro-daszynskiego.pl
fot. metro-daszynskiego.pl
fot. metro-daszynskiego.pl
fot. metro-daszynskiego.pl

Prace na placu budowy stacji Rondo Daszyńskiego idą pełną parą. Robotnicy wybierają setki metrów sześciennych ziemi dziennie i przygotowują teren do startu ogromnej tarczy TBM. Ich prace możemy podglądać na filmach umieszczonych w internecie

Plac budowy możemy oglądać z dwóch perspektyw – na zbliżeniu i oddaleniu. W przyspieszonym tempie widać, jak mija dzień na placu budowy. Postęp prac na rondzie Daszyńskiego możemy oglądać na stronie internetowej metro-daszynskiego.pl oraz w serwisie YouTube. Najnowsze filmy są z 12 grudnia.

- To nie są nasze kamery, tylko kilku młodych ludzi, którzy umieścili je na jednym z pobliskich budynków. Prowadziliśmy jakiś czas temu z nimi rozmowy - informuje Mateusz Witczyński, rzecznik spółki AGP.

Stacja Rondo Daszyńskiego, tak jak pozostałe przystanki centralnego odcinka II linii metra, budowana jest tzw. metodą podstropową. Najpierw powstają ściany przyszłej stacji, później strop. Następnie trzeba wybrać ziemię z wnętrza i na koniec zbudować podłogę. Aktualnie mamy wybraną ziemię do poziomu antresoli, czyli 10 metrów pod powierzchnią ziemi.

ZOBACZ FILMY Z PONIEDZIAŁKU

W listopadzie budowę stacji Rondo Daszyńskiego odwiedzili dziennikarze tvnwarszawa.pl. W tym miejscu tarcza TMB w kwietniu rozpocznie drążenie tunelu w stronę Wisły.

su/ran/par