Dzień Dziecka u prezydenta i premiera. "Rodzina to najmniejsza z ojczyzn"

Warszawa

TVN24Dzieci z wizytą u premiera

Premier Donald Tusk osobiście otworzył bramę kancelarii i zaprosił dzieci z rodzicami na specjalny rodzinny piknik. W czasie zabawy maluchy mogły spałaszować olbrzymi tort wolności i zdmuchnąć świeczkę z okazji 25-lecia jej odzyskania. Do Pałacu Prezydenckiego najmłodszych zaprosił zaś Bronisław Komorowski.

Podobnie jak rok temu, i tym razem, w dniu dziecka każdy może przyjść do siedziby szefa rządu na rodzinny piknik. Punktualnie o 10.00 Donald Tusk otworzył bramę kancelarii i w asyście dzieci przeszedł do miejsca, gdzie czekał już na wszystkich tort wolności.

Z wizytą u premiera

Premier pokroił tort i częstował nim gości. W pewnym momencie podniósł jedno z dzieci, by mogło zdmuchnąć świeczkę na torcie symbolizującym 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Choć operacja zdmuchiwania świeczki się nie powiodła, dzieci wydawały się być zadowolone ze spotkania z premierem. Na terenie siedziby szefa rządu każde ministerstwo przygotowało atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Świętuje też prezydent

Tymczasem w ogrodach prezydenckich dzieci mogły spotkać prezydenta i pierwszą damę. Prowadzący spotkanie zauważył, że najmłodsi są częstymi gośćmi w tym miejscu nie tylko w Dniu Dziecka. Dlaczego?

Spotkanie z prezydentem
TVN24

- Dzieci to część rodziny, a rodzina to najmniejsza z ojczyzn, którą trzeba szanować, na którą trzeba stawiać - mówił prezydent Bronisław Komorowski i dodał, że nie ma rodziny pełnej i szczęśliwej do końca, jeżeli nie ma w niej dzieci. - A my staramy się by było i weselej i szczęśliwiej tutaj w Pałacu Prezydenckim – mówił Bronisław Komorowski.

Spotkanie z prezydentem to nie jedyna atrakcja. Można też zwiedzić Pałac Prezydencki, który przez kilka godzin będzie otwarty dla najmłodszych. Tuż po wejściu do budynku zwiedzający będą mogli zobaczyć Okrągły Stół - oryginalny mebel stoi w sali na parterze w północnym skrzydle pałacu.

Młodzi zwiedzający będą mogli obejrzeć dobrze znaną z telewizji Salę Kolumnową, w której odbywa się większość uroczystości z udziałem prezydenta

CZYTAJ JAKIE JESZCZE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA DZIECI

Pałac Prezydencki będzie otwarty od godz. 12.00 (wejście pierwszych zwiedzających) do 15.00 (wejście ostatniej grupy zwiedzających).

Piknik obok kancelarii premiera odbędzie się w godz. 10.00-16.00 (wejście od Al. Ujazdowskich).

CZYTAJ O ATRAKCJACH W CAŁEJ WARSZAWIE

Premier zaprasza do kancelarii
premier.gov.pl

lata/roody