Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dzień Dziecka szybciej w Muzeum Etnograficznym

Warszawa

| Fakty TVNfot

Oryginalne ekologiczne zabawki będzie można obejrzeć i kupić na niedzielnych targach w Muzeum Etnograficznym. Tego dnia na dzieci czekają także warsztaty, podczas których nauczą się grać na bębnach, robić zapaśnika sumo papieru czu lepić afrykańskie zwierzątka z plasteliny. Wszystko z okazji nieco przyspieszonego Dnia Dziecka.

Po sukcesie pierwszej Etnokolekcji poświęconej modzie, czas na drugą odsłonę - zabawkową. Na niedzielne targi zabawek w Muzeum Etnograficznym zostali zaproszeni najlepsi projektanci zabawek ekologicznych, edukacyjnych i etnicznych. Najlepsze z nich zostaną włączone do Etnokolekcji i staną się eksponatami muzealnymi.

W imprezie weźmie udział ok. 30 wystawców m.in. Allele, Kalimba, Trzy myszy, Sankowo, Jozimama, Zabawki cioci Zoi, Boska's Teddies, Pikinini, Abuba, Gagani, Lilishop i Kurka wodna.

Ale targi zabawek to tylko jedna z atrakcji, które czekają na dzieci i ich rodziców. Niedziela będzie także dniem warsztatów powiązanych tematycznie z wystawami.

Program imprezy:

1. Jarmark zabawek etno, eko, edu (10.00-17.00)

2. Program warsztatów robienia zabawek (10.30-16.30):

Wystawa Mapuche: ziarno Chile- Tekturowy jeździec na koniu- Bilboket - zabawka z materiałów recyklingowych

Wystawa Podniebny Lot – magiczna broń Azji- Zapaśnicy sumo – origami

Wystawa Afryka- Warsztaty bębniarskie 11.30 – 12.30, 13.00 - 14.00, 15.00 - 16.00- Lepienie zwierzątek afrykańskich z plasteliny pod kierunkiem artysty ceramika 10.30 – 11.30, 14.00 - 15.00, 16.00 - 17.00

Wystawa Stroje Ludowe w Polsce- Piłeczki "jojo"

Wystawa Polskie Obrzędy Doroczne- Wycinankowe laleczki

Wystawa Rękodzieło i Rzemiosło Ludowe- Zabawka ludowa "Dziobiące kurki"

Bilet wstępu: 5 zł (dorośli), dzieci wchodzą za darmoPaństwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1