"Dzień dobry, kontrola w ramach akcji Znicz"

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl"Apelujemy o rozwagę" mówi Piotr Jakubczak

36 policyjnych radiowozów i pięć pojazdów Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, patroluje ruchliwe trasy w stolicy i na Mazowszu.

- Kontrola dokumentów i stanu trzeźwości w ramach akcji znicz – takich słów mogą spodziewać się kierowcy, których sprawdzi policja w najbliższych dniach. Właśnie ruszyła akcja "Znicz", która potrwa do niedzieli.

- Apelujemy o zachowanie rozwagi. Prosimy kierowców by zdjęli nogę z gazu i by nie siadali za kółkiem pod wpływem alkoholu – mówi Piotr Jakubczak z wydziału ruchu drogowego stołecznej policji.

Cmentarze, dworce, trasy

Przez cały długi weekend, kierowcy wyjeżdżający i wjeżdżający do Warszawy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. W tym czasie na drogi Mazowsza wyjedzie 36 policyjnych radiowozów i pięć pojazdów Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, które będą patrolować ruchliwe trasy, m.in. drogi krajowe nr 2, 7, 8.

W ramach akcji "Znicz" policjanci pojawią się w rejonach cmentarzy, dworców oraz na trasach wjazdowych i wyjazdowych.

- Najczęstsze wyrocznia to nie stosowanie się do znaków i sygnałów związanych ze zmianą organizacji ruchu oraz kierowcy pod wpływem alkoholu.

W 2011 29 wypadków, 168 nietrzeźwych kierowców

W ubiegłym roku od 28 października do 1 listopada na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 29 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 36 zostało rannych. W trakcie kontroli mazowieccy policjanci zatrzymali 168 nietrzeźwych kierowców.

band//ec