Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Dziecko zsunęło się z peronu. Metro stanęło

Warszawa

Wypadek w metrze

Na stacji Politechnika, pomiędzy pociąg metra a peron wpadła dziewczynka. Trafiła do szpitala. Pociągi nie kursowały między Centrum a Wilanowską.

Wypadek miał miejsce o godzinie 17.30. – Dziewczynka zsunęła się pomiędzy stojący pociąg a peron – mówił Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji. – Dziecko zostało zabrane do szpitala przez pogotowie ratunkowe – dodał.

Ruch podziemnej kolejki udało się przywrócić po godzinie 18.20.

Unieruchomili pociąg

- Ze wstępnych informacji wynika, że obrażenia jakich doznała nie zagrażają jej życiu - informował Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego. - Decyzją policji pociąg obok którego spadła dziewczynka został unieruchomiony - tłumaczył.

Pociągi nie kursowały na odcinku Centrum - Wilanowska w obu kierunkach. Uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza.

Na czas prowadzonego przez policję postępowania pociągi metra kursowały od Młocin do Centrum i od Kabat do stacji Wilanowska.

wp/b