Działka po zabytkowych koszarach wraca do miasta

Warszawa

Achiwum tvnwarszawa.plTak wyglądało burzenie koszar

Sąd Najwyższy oddalił kasację firmy Griffin w sprawie użytkowania wieczystego terenu po dawnych Koszarach. Jak informuje portal EurobulidCEE, deweloper nie ma już prawa do gruntu.

Chodzi o teren przy ul. 29 Listopada obok Łazienek Królewskich, na którym do 2011 roku stały zabytkowe koszary. Wówczas ich rozbiórki dokonała spółka Parkview Terrace, mimo że w akcie notarialnym była mowa o adaptacji budynku. Później Griffin za długi przejął teren od Parkview Terrace.

Umowa rozwiązana

Ratusz zażądał zwrotu nieruchomości. Już w 2013 roku sąd przyznał miastu rację. A na początku czerwca tego roku Sąd Najwyższy podjął decyzję w sprawie oddalenia kasacji dewelopera.Jak się dowiedział Eurobuild CEE w ratuszu, to orzeczenie oznacza, że umowa użytkowania wieczystego nieruchomości została rozwiązana.

Deweloper: to nie zamyka sprawy

Inwestor odpowiada, że na razie nie poznał uzasadnienia.

"Wciąż jednak nie zamyka on kwestii tej sprawy. Uważamy, że Griffin został pokrzywdzony w tej sprawie. Niesłusznie odpowiedzialność za działania poprzednich dysponentów tą nieruchomością są zrzucane na Griffina, który dał się poznać jako firma, która prowadząc swoje inwestycje ze szczególnym pietyzmem podchodzi do restauracji obiektów zabytkowych. O przykłady nietrudno. Dowodem tego jest przywrócenie stolicy Hali Koszyki, restauracja pałacyku przy Szucha 6 w Warszawie, czy rewitalizacja wrocławskiej Renomy. O dalszych krokach w tej sprawie będziemy informować po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku" – poinformowało portal biuro prasowe Griffin Real Estate.Nadal za to toczy się postępowanie w Instytucie Arbitrażowym w Sztokholmie "w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji". CZYTAJ WIĘCEJ O TYM POSTĘPOWANIU.

CZYTAJ TEŻ: Z ZABYTKOWEJ WILLI GRANZOWA "KAMIENI KUPA":

ran/b

To zostało z willi Granzowa
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl