Działał w grupie "żoliborskiej", zatrzymali go w szpitalu

TVN Warszawa

CBŚP38-latek był poszukiwany od września

Tak zwani łowcy cieni zatrzymali 38-latka, który poszukiwany był listem gończym. Mężczyzna został wcześniej skazany za udział w "grupie żoliborskiej", uprowadzenie oraz nielegalne posiadanie broni.

Policjanci namierzyli ściganego na korytarzu jednego z warszawskich szpitali, tam też Michał S. został zatrzymany. Funkcjonariusze przewieźli go do jednego z zakładów karnych, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Skazany na sześć lat

Jak przypomina CBŚP, zatrzymany działał w zorganizowanej grupie przestępczej, tak zwanej żoliborskiej. Jej członkowie dokonywali przestępstw na terenie Polski. Głównie zajmowali się wprowadzanie do obrotu środków odurzających, substancji psychotropowych, rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi, a nawet uprowadzeniami dla okupu.

38-latek był poszukiwany od września. Został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na sześć lat więzienia między innymi za udział w grupie przestępczej, usiłowanie uprowadzenia osoby dla okupu i handel narkotykami, a także za nielegalne posiadanie dwóch sztuk broni maszynowej typu Skorpion.

W piątek zapadł wyrok w sprawie brutalnej zbrodni, której ofiarą padł ciężko chory mężczyzna:

Podejrzani o brutalne morderstwo zostali zatrzymaniksp
wideo 2/2

kz/r