Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Dźgnął nożem, zabarykadował się. Awantura na Saskiej Kępie

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plAwantura w kamienicy na Saskiej Kępie

Awantura na klatce schodowej, dźgnięcie nożem i zabarykadowanie w mieszkaniu – w Nowy Rok w kamienicy przy ul. Paryskiej doszło do sprzeczki dwóch mężczyzn. Na miejsce wezwano kilka załóg policji i straży pożarnej.

Do awantury doszło przed południem. Jak wynika z informacji policji, dwóch mężczyzn pokłóciło się na klatce schodowej w kamienicy przy ul. Paryskiej na Saskiej Kępie. – Jeden z nich, 29-latek, prawdopodobnie dźgnął niegroźnie drugiego nożem. Po czym zabarykadował się w mieszkaniu na drugim piętrze – poinformowała Magdalena Bieniak z komendy stołecznej policji.

Zabarykadował się w mieszkaniu

Na miejsce wezwanych zostało kilka załóg policji, straży pożarnej i dwie karetki pogotowia.

– Funkcjonariusze zaczęli negocjować z mężczyzną, który zabarykadował się w mieszkaniu. Z kolei straż pożarna rozłożyła pod oknami poduszki, na wypadek, gdyby chciał on wyjść przez balkon – przekazał nasz reporter Lech Marcinczak.

Jak dodał, ostatecznie to straż pożarna wyważyła drzwi do mieszkania. – Mężczyzna został obezwładniony i zabrany do radiowozu. Drugim z uczestników awantury, niegroźnie rannym, zajęło się pogotowie – relacjonował.

Został zatrzymany

Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia. – 29-latek został zatrzymany. Jest przesłuchiwany. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu we krwi – zaznaczyła Bieniak. Jak dodała, na komendę został zawieziony również poszkodowany mężczyzna. - Jego obrażenia nie były poważne, więc może on złożyć zeznania jeszcze dziś - zaznaczyła.

jk/ec