Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Dyrygent pokieruje fontannami na Podzamczu

Warszawa

Urząd MiastaZa miesiąc znów wystartują fontanny

Multimedialne fontanny będą w tym roku tańczyły w rytm nadawany przez dyrygenta. Wizerunek jego i muzyków ukaże się na ścianie wody już na początku maja, kiedy to po raz pierwszy zobaczymy "Wodną symfonię".

Pierwszy tegoroczny pokaz w Parku Fontann zaplanowano na piątek 3 maja, o czym pisaliśmy miesiąc temu. Teraz dowiadujemy się, jak show ma wyglądać.

Bohater i filmy

"Tegoroczny pokaz to zupełnie nowe oblicze fontann i możliwości jakie daje ich skomplikowana technologia. Po raz pierwszy wielki ekran wodny będzie wykorzystany do prowadzenia całej narracji widowiska. Pojawią się na nim postaci – bohaterowie wodnego pokazu, a także filmy animowane" - informuje Stołeczna Estrada, która zarządza parkiem.

Tematem przewodnim będzie filharmonia. - Na ścianie wody zobaczymy salę koncertową, instrumenty, prawdziwych muzyków i dyrygenta, którego tożsamości na razie nie chcemy zdradzać. Osoby będą pokazywane przy użyciu efektów laserowych - wyjaśnia Anna Wojtkowiak ze Stołecznej Estrady.

Do końca września

Dyrygent poprowadzi nie tylko orkiestrę. Pokieruje też fontannami, które wystrzeliwać będą strumieniami wody w określonym tempie i w wybranej kolorystyce. Podczas pokazu usłyszymy muzykę klasyczną, filmową i elektroniczną. Widowisko potrwa ok. 30 minut.

Pokazy fontann będą prezentowane w każdy piątek i sobotę w sezonie od maja do końca września (maj i wrzesień o godzinie 21, czerwiec, lipiec, sierpień o godzinie 21.30). Pokazy są darmowe.

Kalendarz pokazów
Stołeczna Estrada

W przyszłym roku przy fontannach ma stanąć pawilon. Znajdzie się na wysokości pluskawki dla dzieci, w pobliżu Starej Prochowni przy ul. Boleść. W kawiarni będzie można posilić sie i ugasić pragnienie. Znajdzie się też przestrzeń na koncerty i spotkania literackie. Na razie przygotowywany jest jego projekt, później Stołeczna Estrada ogłosi przetarg na jego budowę.

700 tysięcy osób w 2012 r.

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. W 2012 roku pokazy obejrzało łącznie ok. 700 tysięcy osób. Cała atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę. A także 295 reflektorów LED RGB, a każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw. Ekran z rozpylonej wody, który wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

TAK WYGLĄDAŁY POKAZY W UBIEGŁYM ROKU POŚWIĘCONE EURO 2012:

Tłumy na pokazie fontann
tvnwarszawa.pl
Fontanny okazały się hitem
TVN24

ran/roody