Dyrektor ZTM przeprasza pasażerów i kierowców

Warszawa

| PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICHfot

W programie "Miejski Reporter" dyrektor ZTM Leszek Ruta przeprosił za wprowadzenie pasażerów i kierowców w błąd przez podanie złej daty zamknięcia pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym.

- Sprawa jest na tyle ewidentna, że nawet trudno ją komentować - powiedział Ruta. - Chciałbym przeprosić pasażerów i kierowców nocnych autobusów za to zmieszanie. Tej nocy autobsy miały jeździć z pętli - przyznał.

Pomyłka ZTM

- Linie nocne tej nocy nie będą kursowały już z pętli – zapewnił w środę Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Ale tak się nie stało.

- Wielu pasażerów kursowało dookoła, szukając przystanków lub czekało na autobus, który nie przyjechał - relacjonował Łukasz Wieczorek, reporter TVN Warszawa.

Wszystko dlatego, że autobusy odjeżdżały normalnie z pętli pomiędzy dworcem a Złotymi Tarasami. A przynajmniej powinny, bo zdezorientowani byli także kierowcy. Na przystankach pojawiły się komunikaty informujące o zamknięciu pętli 17 lutego. Przewoźnicy jednak nie byli pewni, czy w nocy z 16 na 17, czy z 17 na 18 lutego.

Zobacz reportaż Łukasza Wieczorka

mz/roody