Dyrektor szpitala przy Barskiej zrezygnowała ze stanowiska

Warszawa

TVN24Szpital przy Barskiej

Mirosława Rutkowska nie jest już dyrektorem szpitala przy Barskiej. Po jej rezygnacji, do czasu ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora, placówką przy Barskiej kierować będzie Radosław Skrzeczkowski.

- Zadaniem nowej dyrekcji będzie przeprowadzenie restrukturyzacji placówki i dostosowanie zakresu działalności szpitala do puli środków otrzymywanych przez szpital z NFZ – informuje tvnwarszawa.pl Marta Milewska, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego.

Jak dodaje, zmiany personalne przy Barskiej podyktowane były trudną sytuacją finansową placówki i brakami kadrowymi, które ujawniły się w ostatnim czasie.

- Szpital nie jest w stanie w oparciu o środki, które otrzymuje z NFZ, prowadzić tak szerokiej działalności leczniczej i sprostać jednocześnie oczekiwaniom finansowym lekarzy - tłumaczy rzeczniczka.

Ograniczą działalność?

Urzędnicy rozważają także ograniczenie zakresu działalności szpitala i skupieniu się na specjalizacji urazowo-ortopedycznej z rozwiniętą rehabilitacją.

Rzeczniczka zapewnia, że nie odbije się negatywnie na dostępności pacjentów do świadczeń medycznych.

- Ponieważ Ochota należy do dzielnic dobrze zabezpieczonych medycznie: szpital przy Banacha, Lindleya, z funkcjonującym SOR-em, Wolski, czy przy Wołoskiej - przekonuje.

Z uwagi na brak lekarzy, w miejsce Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu funkcjonuje izba przyjęć, do której również będą mogły przyjeżdżać karetki.

Szpital będzie się także starał odzyskać od NFZ pieniądze za nadwykonania. Nadwykonania za zeszły rok to 4,3 mln zł, o kolejne 7 mln zł nadwykonań placówka walczy z NFZ w sądzie.

Wojewoda wstrzymał transport pacjentów

Już 7 stycznia wojewoda mazowiecki wstrzymał transportowanie pacjentów do szpitala przy ul. Barskiej przez zespoły ratownictwa medycznego. Taka decyzja została podjęta, bo brakowało obsady radiologów i lekarzy szpitalnego oddziału ratunkowego.

- Szpitalny oddział ratunkowy i poradnia chorób naczyń szpitala przy ul. Barskiej zakończyły działalność 10 stycznia – informował wówczas urząd wojewódzki. Zmiany wprowadzono na wniosek dyrektor placówki.

lata/b