Dyrektor Centrum Onkologii odwołany

Warszawa

| Matrix (1999)fot. TVN24

Profesor Maciej Krzakowski został odwołany ze stanowiska dyrektora Centrum Onkologii – podaje PAP. Ministerstwo Zdrowia na razie nie komentuje powodów tej decyzji.

Ministerstwo Zdrowia ma w poniedziałek wydać komunikat w tej sprawie. Informację o odwołaniu prof. Krzakowskiego jako pierwsza podała "Gazeta Stołeczna".

Prof. Krzakowski w marcu ubiegłego roku podał się do dymisji, której nie przyjęła minister zdrowia Ewa Kopacz. Według doniesień mediów powodem była trudna sytuacja Centrum oraz konflikt między dyrektorem a Kopacz.

Problemy zwykłego pacjenta

W Centrum leczą się tysiące pacjentów z całego kraju. W wielu dziedzinach - na przykład leczeniu raka piersi czy nowotworów jelita grubego - poziom leczenia odpowiada wiodącym ośrodkom europejskim. Na dużą skalę prowadzone są badania naukowe, na przykład nad szczepionkami przeciwko czerniakowi. Specjaliści Centrum publikują setki prac w fachowej literaturze.

Skala działania Centrum bywa uciążliwa dla chorych, których przyjmowanych jest ich wielokrotnie więcej, niż pozwalają na to warunki. Pacjenci oczekują często w długich kolejkach.

PAP/bf/par