Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dym z paczki i ewakuacja stu osób. "W środku kwas siarkowy"

Warszawa

Fotoreporter KonradStraż zneutralizowała substancję

Ponad 100 pracowników firmy kurierskiej zostało ewakuowanych z hali w miejscowości Sadowa koło Warszawy. Wszystko po tym, jak z jednej z paczek zaczął wydobywać się dym. Pierwszą informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt 24.

Straż pożarna otrzymała informację o godz. 6.30. Jednostki pojechały na ulicę Kolejową, do jednej z firm kurierskich. Na miejscu było dużo dymu.

- Okazało się, że doszło do uszkodzenia jednej z przesyłek, w której znajdowały się pojemniki z substancjami chemicznymi. Pojemnik, który zawierał stężony kwas siarkowy stłukł się, a substancja weszła w reakcję z opakowaniem. Powstało duże zadymienie - powiedział st. kpt. Rafał Własinowicz z ze straży pożarnej.

Szybka ewakuacja

Strażak podkreślił, że nikt z hali nie został poszkodowany, dzięki szybkiej reakcji kierownictwa.

- Ewakuowano ponad 100 osób, jeszcze przed przyjazdem służb. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej i cztery grupy ratownictwa chemicznego. Strażacy od razu wywieźli, otworzyli i zneutralizowali paczkę, która została przepakowana do szczelnych pojemników - dodał Własinowicz.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE 24

mz/popi