Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Dym pod mostem Śląsko-Dąbrowskim. Bezdomni wypalali kable?

TVN Warszawa

Concave / Kontakt 24Sprawą zajęła się policja

Zadymienie pod mostem Śląsko-Dąbrowskim. Na miejsce przyjechali strażacy. - Okazało się, że najprawdopodobniej bezdomni wypalają izolacje miedzianych kabli - poinformowała stołeczna PSP. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło około godz. 8.00 pod mostem Śląsko-Dąbrowskim od strony Pragi. Na miejscu były straż pożarna oraz policja.

- Okazało się, że najprawdopodobniej bezdomni wypalają izolacje miedzianych kabli. Nie było zagrożenia pożarowego dla pobliskiego mostu. Strażacy szybko poradzili sobie z ogniem – poinformował dyżurny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Jak tłumaczył, izolacje kabli często są nielegalnie wypalane po to, by uzyskać miedź, a następnie ją sprzedać.

Z kolei Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji poinformowała, że na miejscu policjanci zastali mężczyznę. - Teraz będziemy sprawdzać czy miał coś wspólnego z pożarem oraz czy kable pochodziły z kradzieży - dodała.

Czytaj także na Kontakcie 24.

ło//tka