Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Dym nad al. Solidarności. Budka spłonęła, elewacja uszkodzona

  TVN Warszawa

  Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plBudka spaliła się doszczętnie

  Przy al. Solidarności spaliła się budka z kebabem. Ciemny dym unoszący się nad okolicą zaalarmował naszych czytelników.

  Pierwsze informacje o kłębach dymu unoszących się w rejonie sądów przy al. Solidarności dostaliśmy od naszych czytelników. "Coś się pali za rondem ONZ" - zaalarmował Kontakt 24 Maciej.

  Informacje potwierdziła stołeczna straż pożarna. - Dostaliśmy zgłoszenie o pożarze budki z kebabem - poinformował Tomasz Cisek ze stołecznej straży pożarnej. Jak dodał, na miejsce wysłane zostały dwa zastępy straży.

  - Budka spaliła się doszczętnie. Uszkodzona została też elewacja budynku, do którego budka przylegała. Strażacy dogaszają i sprawdzają zgliszcza - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Od dłuższego czasu bar był nieczynny, na miejscu widywano bezdomnych - dodaje.

  Utrudnienia przy Solidarności

  Jak ostrzegał nasz reporter, na miejscu były utrudnienia w ruchu.

  - Do pożaru doszło na wysokości ul. Dobrzańskiego. Nieprzejezdne są dwa pasy al. Solidarności w kierunku Jana Pawła II. Zatrzymały się tam wozy straży pożarnej - informował po godz. 11 Węgrzynowicz.

  Po godz 13 straż pożarna poinformowała, że zakończyła działania przy al. Solidarności. - Sprawdziliśmy teren, nikt nie został poszkodowany - podsumował Tomasz Cisek.

  Nasi czytelnicy informują, że dym widać z różnych części miasta:

  jk/b