Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dwukierunkowy tramwaj w poniedziałek wyjedzie na tory

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plSwing Duo w stolicy

Pierwszy dwukierunkowy tramwaj Swing Duo wyjedzie na ulice stolicy w poniedziałek rano. Zacznie od przewożenia pasażerów linii nr 1.

- Pierwszy tramwaj Swing Duo wyjedzie z zajezdni Żoliborz o 6.14 - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich. - Później będzie wozić pasażerów na różnych liniach po północnych dzielnicach Warszawy - dodaje.

Docelowo pojadą na most

Tramwaje Swing Duo, to najnowszy nabytek miasta. Sześć tych dwukierunkowych pojazdów jest już w stolicy. Wyprodukowała je PESA w ramach kontraktu na 186 tramwajów. - Nasza Spółka odebrała już wszystkie tramwaje typu 120. będą w najbliższych dniach włączane do ruchu - zaznacza Powałka. - Docelowo mają kursować po moście Marii Skłodowskiej-Curie - dodaje.

Tam będą obsługiwać krótki odcinek linii tramwajowej, prowadzącej od metra Młociny, przez most do ulicy Myśliborskiej.

Tramwaje Swing Duo są niskopodłogowe, klimatyzowane, w każdym znajdują się dwa automaty biletowe i monitoring obejmujący całe wnętrze. wyposażone w dwie kabiny motorniczego i drzwi po obu stronach wagonu.

Dla 200 osób

- W sumie tramwaj ma 4 pary drzwi dwuskrzydłowych i jedną parę drzwi pojedynczych przy każdej kabinie motorniczego. Dzięki tym rozwiązaniom technicznym tramwaj może zawracać bez klasycznej pętli – wyjaśnia Powałka.

Ponadto posiadają monitory LCD czy elektroniczny wyświetlacz z rozkładem jazdy. Tramwaje mają 30,12 m długości, mogą przewozić 200 osób, w tym 28 na miejscach siedzących.

TAK PREZENTOWAŁ SIĘ PIERWSZY TRAMWAJ SWING DUO W STOLICY:

Pierwszy Swing Duo w stolicy
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

ran//ec