Dwukierunkowe tramwaje na Okęcie

TVN Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plDwukierunkowy tramwaj na Ochocie

Od niedzieli dwukierunkowy tramwaj wozi pasażerów z Ochoty na Okęcie. ZTM uruchomił linię 79 specjalnie na czas remontu torowiska na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej, Banacha i Bitwy Warszawskiej 1920. Prace ruszyły w sobotę i potrwają do 21 sierpnia.

Przypomnijmy. W związku z remontem zamknięte jest torowisko na ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej. Składy kursują tylko do pl. Narutowicza. >Sprawdź nową organizację ruchu.

By nie pozbawiać Ochoty i Okęcia komunikacji szynowej, uruchomiono dwukierunkowe składy, które kursują w ramach linii 79.

"Są pełne"

W poniedziałek rano na miejsce pojechał nasz reporter.

- Tramwaje kursują dość często. Są pełne - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak informuje Zarządu Transportu Miejskiego, linia 79 kursuje w godzinach 4.20 – 0.30. Tramwaje w szczycie podróżują co 4-5 minut, a poza szczytem i w dni wolne od pracy – co 6 minut.

100 metrów bez pantografu

Linia 79 z Okęcia dojeżdża tylko na wysokość Hali Banacha i pomnika Barykady Września. Tam motorniczy przesiada się z jednego końca na drugi. W związku z tym na wysokości pomnika powstał przejazd między torami.

Ciekawostką jest to, że ten, około stu metrowy odcinek tramwaje przejeżdżają nie podłączone do sieci trakcyjnej. Jak informuje ZTM, poruszają się dzięki wbudowanym zasobnikom energii.

Pasażerowie mają problemy

Niestety, nie można powiedzieć, że pasażerowie komunikacji nie odczuli skutków remontu. Mieszkańcy informują, że na placu Narutowicza na zastępcze autobusy Z9 czekają tłumy ludzi. Nie wszyscy się do nich mieszczą. Tą sprawą będziemy się jeszcze zajmować.

Na czas remontu z utrudnieniami muszą liczyć się także kierowcy.

Remont torowiska powoduje także utrudnienia dla kierowcow
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

su