Dworzec nie na sprzedaż. Ministerstwo odrzuciło oferty

Warszawa

TVN 24Dworzec autobusowy należy do PKS Polonus

Ministerstwo skarbu zrezygnowało na razie z prywatyzacji PKS Polonus, do którego należy m.in. autobusowy Dworzec Zachodni wraz z przyległym terenem. Trzy oferty, które wpłynęły nie satysfakcjonowały państwowego właściciela spółki.

- Ministerstwo Skarbu Państwa odstąpiło od negocjacji w sprawie prywatyzacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie, ponieważ zaproponowane przez inwestorów warunki były niesatysfakcjonujące - poinformował nas wydział prasowy resortu.

Ministerstwo nie zdradza na razie, czy będzie próbowało prywatyzować PKS Polonus w przyszłości.

Trzech chętnych

Polonus jest właścicielem autobusów i działki z budynkiem dworca autobusowego obok dworca kolejowego Warszawa Zachodnia.

Zakupem Polonusa zainteresowane były belgijski deweloper Ghelamco oraz spółki transportowe: Raf Trans i Polska Komunikacja Samochodowa.Było to drugie podejście do prywatyzacji spółki. W pierwszym chętnych było więcej: Mobilis, Arriva Polska, Echo Investment, konsorcjum RAF TRANS-BALMORAL PROPERTIES 4ED oraz Polska Komunikacja Samochodowa.

Chciał ratusz

W 2011 roku przejęcie rozważał nawet stołeczny ratusz. Ówczesny dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta kreślił plany stworzenia przewoźnika metropolitalnego, który swoim zasięgiem obejmowałby podwarszawskie gminy. Pomysł chwalili eksperci, ale ostatecznie nic z niego nie wyszło.

Ponad rok temu PKP i firma HB Reavis poinformowały o swoich planach inwestycyjnych wobec terenu wokół dworca kolejowego:

b/par

Wirtualny spacer po nowym dworcu
mat. inwestora