Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dworzec jak hipermarket. "Pani powiadamia o wolnej kasie"

Warszawa

fot. PAP / film: TVN 24Zmiany przy kasach

Ma być krócej, szybciej i wygodniej. Na Dworcu Centralnym w Warszawie ruszył system, w którym informacja o numerze wolnej kasy jest wyświetlana na ekranie. Dodatkowo działa powiadamianie głosowe.

- System jest znany pasażerom lotnisk lub klientom hipermarketów – relacjonuje z dworca Ewa Paluszkiewicz, reporterka TVN24. – Pani aksamitnym głosem mówi, która kasa jest wolna. Na ekranie wyświetlany jest również numer kasy- dodaje.

Po co nowy system jest wprowadzany? - Naszym celem jest podniesienie efektywności obsługi pasażerów, przyspieszenie przepływu klientów oczekujących w kolejce i zniwelowanie związanego z tym poczucia niepewności – poinformowała w rozmowie z tvnwarszawa.pl. Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Jak dodaje Paluszkiewicz - dzięki nowemu systemowi uniknie się kłótni między pasażerami, do których dochodziło dość często.

Na razie system jest w fazie testowej. Potrwają one około dwóch miesięcy. Po ich zakończeniu, władze PKP Intercity podejmą decyzję o wprowadzeniu takiego systemu na kolejnych dworcach.

su//ec

Nowy system na dworcu
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl