Dworca Warszawa Stadion już nie ma

Warszawa

fot. TVN Warszawa

Dworzec PKS Stadion zniknął z mapy Warszawy. Wszyscy podróżujący – zarówno na terenie kraju, jak i za granicę – od 1 września muszą szukać swoich przystanków w różnych miejscach stolicy.

31 sierpnia to był ostatni dzień życia dworca. Ten musi być zamknięty, aby miasto zdążyło z przygotowaniem otoczenia Stadionu Narodowego przed Euro 2012. W zeszłym roku urzędnicy znaleźli nowe miejsce dla Dworca Autobusowego Warszawa Stadion w okolicach Dworca Wschodniego. Budowa jednak się nie rozpoczęła.

ZTM pomoże PKS

Od 1 września wszystkie połączenia autobusowe PKS "Polonus" w kierunku Wyszkowa rozpoczynają kurs z Dworca Zachodniego. Kolejnym przystankiem jest Dworzec Wschodni (przystanek Zarządu Transportu Miejskiego "Dworzec Wschodni (Lubelska) 01") Autobusy powracające do Warszawy zatrzymują się dodatkowo na przystanku ZTM-u o nazwie "Al. Zieleniecka 01".

mat
mat. prasowe

Służył przez 45 lat

Informacje o miejscach zatrzymywania się innych przewoźników odjeżdżających dotychczas z Dworca Autobusowego Warszawa Stadion wszyscy zainteresowani znajdą na stronach internetowych tych przewoźników.

Dworzec Autobusowy Warszawa Stadion został otwarty w 1966 roku. Służył podróżującym przez ostatnie 45 lat.

band//par