Dwoje zabitych, 14 osób rannych i masa kolizji. Świąteczny weekend

Warszawa

TVN24Policja podsumowała świąteczeny weekend

Od piątku do poniedziałku, w czasie świątecznego weekendu, na drogach i ulicach stolicy zginęły dwie osoby a 14 zostało rannych. Policja zatrzymała 12 nietrzeźwych kierowców i interweniowała w 201 kolizjach.

Policja podsumowała świąteczny weekend. Od piątku, kiedy warszawiacy zaczęli wyjeżdżać na Wigilię, do poniedziałkowych powrotów na stołecznych drogach i ulicach zginęły dwie osoby. W pierwszy dzień świąt w Wawrze uderzenia w drzewo nie przeżył kierowca skutera. Natomiast w poniedziałek wieczorem zginęła 39-letnia kobieta stojąca na przystanku autobusowym na moście Łazienkowskim. Wcześniej uderzył w nią samochód. O tych zdarzeniach informowaliśmy na tvnwarszawa.pl. - W ciągu świątecznych dni w 15 wypadkach 14 osób zostało rannych. Zatrzymaliśmy 12 nietrzeźwych kierowców. W sumie było 201 kolizji – podaje Piotr Świstak z sekcji prasowej stołecznej komendy.

Gorzej niż w roku ubiegłym

Dla porównania w ubiegłym roku policja poinformowała, że w mieście zatrzymano 25 nietrzeźwych kierowców, a w czasie świąt (od czwartku do niedzieli) doszło do 88 kolizji i czterech wypadków, w których cztery osoby zostały ranne. Nikt nie zginął.W tym roku, w całym garnizonie warszawskim (w Warszawie i powiatach ościennych) były 24 wypadki, ranne w nich zostały 24 osoby. Policjanci interweniowali w 417 kolizjach. Zatrzymano 30 nietrzeźwych kierowców. Natomiast w kraju przez trzy świąteczne dni na drogach doszło do 167 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 210 zostało rannych; policjanci zatrzymali 545 nietrzeźwych kierowców. Komenda Główna Policji podała, że przed rokiem w 177 wypadkach zginęło 18 osób, 246 było rannych, a policja zatrzymała 735 nietrzeźwych kierowców.

Ludzkie tragedie

- W porównaniu do ubiegłego roku, jeśli chodzi o nietrzeźwych kierowców i wypadki, to jest duża poprawa. Drugi dzień świąteczny był zgubny dla kierowców - aż 11 osób zginęło w wypadkach drogowych. Przez pierwsze dwa dni, 24 i 25 grudnia, było siedem ofiar śmiertelnych - powiedział Antoni Rzeczkowski z zespołu prasowego KGP.

Jak dodał, jedną z przyczyn wypadków były trudne warunki na drogach spowodowane wiatrem i opadami deszczu. - Ubolewamy, że jest tak dużo ofiar, bo za każdą z tych liczb stoi jakaś ludzka tragedia - powiedział Rzeczkowski.

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że strażacy podczas świąt interweniowali 2071 razy w całej Polsce. W 17 pożarach zginęło osiem osób, a 41 było rannych; 1783 zdarzeń wiązało się z wypadkami, wichurami i innymi zdarzeniami. Strażacy odnotowali także 171 fałszywych alarmów.

W pierwszy dzień świąt w Wawrze zginął skuterzysta:

W Wawrze zginął kierowca
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

skw/PAP/mś