Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Dwie starsze kobiety zginęły na pasach. Policja szuka świadków

Warszawa

TVN24Śmiertelny wypadek w Kolonii Warszawskiej

Policja szuka świadków tragicznego wypadku, do którego doszło w okolicy Piaseczna. Na przejściu dla pieszych zginęły wtedy dwie starsze kobiety.

- Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu szczegółowego przebiegu tego zdarzenia proszone są o kontakt z wydziałem dochodzeniowo- śledczym Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie – apeluje Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie.

Informacje można przekazać osobiście lub dzwoniąc pod numerem telefonu: 22 60 45 211.

Tragiczny wypadek

Do wypadku doszło pod koniec lipca w miejscowości Kolonia Warszawska, na trasie między Warszawą a Grójcem. Po godzinie 21 na nieoświetlonym przejściu dla pieszych samochód osobowy potrącił dwie kobiety w wieku 82 i 78 lat. Obie zginęły na miejscu.

Za kierownicą siedział 21-letni mężczyzna. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

- Obecnie funkcjonariusze ustalają między innymi prędkość z jaką poruszał się kierowca. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratury w Piasecznie – mówi Sawicki.

Mapa wypadków

W tym roku policja uruchomiła "Mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2019", na której prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

W ten sposób służby chcą przemówić do wyobraźni kierowców i ograniczyć niebezpieczne zachowania drogowe.

Mapa, aktualizowana codziennie, na półmetku wakacji jest już niemal nieczytelna. Nad nią na stronie policji widnieje czerwony licznik ofiar śmiertelnych. Dzisiaj rano wskazywał 358. Jutro te dane będą już nieaktualne.

Tragiczny wypadek pod WyszkowemTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kz/r