Dwie osoby podejrzane o kradzieże, ofiarami modlący się w kościołach

Warszawa

Podejrzani o kradzieże | ksp
Podejrzani o kradzieże | ksp
Podejrzani o kradzieże | ksp
Podejrzani o kradzieże | ksp
Podejrzani o kradzieże | ksp
Podejrzani o kradzieże | ksp

Pięć lat więzienia grozi Sylwii L. i Michałowi B. za kradzieże, których, według policji, dokonywali w warszawskich kościołach. Są podejrzani o dokonanie 28 przestępstw. Pokrzywdzeni stracili łącznie 26 tysięcy złotych.

Zatrzymani wykorzystywali moment zadumy i modlitwy swoich ofiar, kradnąc pozostawione bez opieki torebki. W ostatnim czasie do jednostki policji przy ulicy Wilczej zgłosiło się w sumie 28 pokrzywdzonych osób, które swoje straty oszacowało na ponad 26 tysięcy złotych” - czytamy w komunikacie warszawskiej policji.

Jak wyjaśniają policjanci, łupem złodziei padało wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i co można było później łatwo sprzedać. Za pomocą kart płatniczych realizowane były zakupy w różnych sklepach.

Policja szuka kolejnych ofiar

Funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego przez kilka miesięcy ustalali dane personalne podejrzanych o kradzieże oraz ich sposób działania. "Dzięki wnikliwej analizie nagrań z kamer sklepowych kryminalni trafnie wytypowali sprawców tych przestępstw” - informują policjanci.

Zatrzymani - 33-letnia Sylwia L. oraz 26-letni Michał B. - usłyszeli już zarzuty. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Policja w dalszym ciągu szuka osób, które zostały w ten sposób okradzione. Funkcjonariusze proszą o zgłaszanie się do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I przy ulicy Wilczej 21.

Zobacz też wideo z kradzieży u jubilera:

Nagranie ze sklepowego monitoringu (wideo bez dźwięku)ksp
wideo 2/2

ml/pm