Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Dwa zdjęcia w jednym. Niezwykły obraz Warszawy

Warszawa

Instagram/adsoadsoadsoSymboliczne zdjęcie marszu

Niezwykły obraz z niedzielnego marszu w Warszawie opublikowała absolwentka Akademii Sztuk Pięknych Ada Zielińska. Zdjęcie, a w zasadzie montaż dwóch ujęć, na którym widać kobietę wyglądającą przez okno na zebrany na rondzie Dmowskiego tłum, podbiło media społecznościowe. - Nie spodziewałam się takiego zainteresowania - przyznaje autorka. Wyjaśniła, że chciała "w jednym kadrze pokazać dwie Polski".

Kadr, który zdobył dużą popularność w internecie, przedstawia kobietę, która siedzi na łóżku, przy zapalonej lampce nocnej, i wygląda przez okno. Za nim widać warszawskie rondo Dmowskiego, na którym zebrany tłum czerwieni się od rozpalonych rac.

Zdjęcie, które - jak pisze "Gazeta Wyborcza" - zostało zmontowane z dwóch ujęć zrobionych niemal w tym samym czasie. W mediach społecznościowych udostępniły je tysiące osób.

"Chciałam w jednym kadrze pokazać dwie Polski"

- Nie spodziewałam się takiego zainteresowania - przyznała Ada Zielińska, autorka, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Zdradziła też kulisy powstania fotografii. - Zdjęcie było inscenizowane. Chciałam w jednym kadrze pokazać dwie Polski. Wiedziałam, że z okna Novotelu będzie dobrze widać marsz. Udało mi się wynająć pokój na godziny, zabrałam ze sobą koleżankę i zrobiłam zdjęcie - powiedziała "Wyborczej".

Policja: 250 tysięcy osób na marszu

Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko" z udziałem prezydenta i premiera przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy. Został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Policja szacuje, że uczestniczyło w nim około 250 tysięcy osób.

Zobacz jak wyglądały obchody święta niepodległości w stolicy:

Marsz na mościeTVN24
wideo 2/24

ads/now