Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Dwa zarzewia ognia na stacji kolejowej. "Tli się granulat siarki"

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plAkcja straży pożarnej

W wagonie przy Warszawie Głównej Towarowej doszło do pożaru. Na miejsce przyjechali strażacy. Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt 24.

Stacja znajduje się przy ulicy Noteckiej, na pograniczu Bemowa i dzielnicy Włochy. - Na bocznych torach stoi wagon, w którym tli się granulat siarki – poinformował ok. godz. 12 Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe. - Nie ma żadnego zagrożenia dla załogi czy osób postronnych i pasażerów - dodał.

Na miejsce przyjechała straż pożarna. - Ogień został ugaszony - powiedział po godz. 13.30 Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. - Ale na miejscu został patrol, który obserwuje, czy nie wznieci się na nowo - dodał. Po godz. 13.45 podał, że granulat siarki ponownie zaczął się tlić.

- Pojawiło się nowe zarzewie ognia. Jest zdecydowanie mniejsze niż za pierwszym razem. Na miejscu są 3 zastępy straży. Zalewamy granulat. Sprawdzamy, czy nie ma nowych źródeł pożaru - poinformował po godzinie 15.00 mł. kpt. Nikodem Kiełbowicz ze stołecznej straży pożarnej.

 

Akcja służb na Warszawie Głównej Towarowej
targeo

ran/ec/jb/lulu