Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Dwa zarzewia ognia na stacji kolejowej. "Tli się granulat siarki"

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plAkcja straży pożarnej

W wagonie przy Warszawie Głównej Towarowej doszło do pożaru. Na miejsce przyjechali strażacy. Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt 24.

Stacja znajduje się przy ulicy Noteckiej, na pograniczu Bemowa i dzielnicy Włochy. - Na bocznych torach stoi wagon, w którym tli się granulat siarki – poinformował ok. godz. 12 Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe. - Nie ma żadnego zagrożenia dla załogi czy osób postronnych i pasażerów - dodał.

Na miejsce przyjechała straż pożarna. - Ogień został ugaszony - powiedział po godz. 13.30 Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. - Ale na miejscu został patrol, który obserwuje, czy nie wznieci się na nowo - dodał. Po godz. 13.45 podał, że granulat siarki ponownie zaczął się tlić.

- Pojawiło się nowe zarzewie ognia. Jest zdecydowanie mniejsze niż za pierwszym razem. Na miejscu są 3 zastępy straży. Zalewamy granulat. Sprawdzamy, czy nie ma nowych źródeł pożaru - poinformował po godzinie 15.00 mł. kpt. Nikodem Kiełbowicz ze stołecznej straży pożarnej.

 

Akcja służb na Warszawie Głównej Towarowej
targeo

ran/ec/jb/lulu