Dwa remonty w al. Niepodległości

Warszawa

UMObjazdy al. Niepodległości

Weekend w al. Niepodległości upłynie pod znakiem utrudnień dla kierowców. W piątek wieczorem rusza remont magistrali na skrzyżowaniu z Wawelską. Na odcinku od Domaniewskiej do Puławskiej drogowcy będą frezować nawierzchnie. Wytyczone zostaną objazdy.

W piątek wieczorem węziej zrobi się na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wawelską. Tam do poniedziałku 12 września na wysokości budynku GUS wyłączone z ruchu będą dwa pasy służące do skrętu w lewo.Jak informuje stołeczny ratusz, jadący od strony Mokotowa będą mogli skręcić na ul. Wawelską (w kierunku ul. Żwirki i Wigury) ze środkowego pasa. Utrudnienia związane są z remontem magistrali wodociągowej i będą wprowadzane w trzy kolejne weekendy: 9-12, 16-19 i 23-26 września.

Al. Niepodległości/Wawelska
UM

Od Domaniewskiej do Wilanowskiej

To nie jedyne utrudnienia w al. Niepodległości.

- Już w piątek rozpoczniemy remont al. Niepodległości na odcinku od ul. Domaniewskiej do al. Wilanowskiej. Jezdnia zyska nową nawierzchnię oraz oznakowanie poziome – informuje ZDM.

Al. Niepodległości zamknięta będzie dla ruchu na odcinku od ul. Domaniewskiej do ul. Puławskiej. Wyłączone zostaną jej obydwie jezdnie pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Domaniewską oraz Puławską i al. Wilanowską.

- Ulica Japońska stanie się ślepa na ten czas. Utrzymany będzie dojazd do posesji przylegających do al. Niepodległości. Z kolei przejścia dla pieszych będą zamykane naprzemiennie – dodaje ZDM.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Domaniewska – Puławska; Domaniewska – Wołoska – al. Wilanowska. Zamknięty odcinek można objechać także jadąc ul. Z. Modzelewskiego.

Wcześniej drogowcy frezowali nawierzchnię al. Niepodległości na odcinkach: Wiktorska – Goszczyńskiego, Goszczyńskiego – Woronicza i Woronicza – Domaniewska.

Roboty drogowców to kolejne etapy weekendowych frezowań stołecznych ulic:

Frezowanie na Marymonckiej
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

skw/sk