Dwa POP-y pod choinkę

Warszawa

ZTMDwa nowe POPy

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił dwa nowe Punkty Obsługi Pasażera. Mieszkańcy południowej części Warszawy łatwiej kupią bilet i zakodują kartę miejska.

Nowe POP-y mieszczą się na stacjach metra Służew i Imielin. Pasażerowie mogą w nich kupić lub zwrócić bilety, dowiedzieć się szczegółów na temat cen biletów, zakodować kartę miejską, złożyć skargę lub wniosek i odwołać się od wystawionego mandatu.

Tylko gotówka

Punkty nie są jeszcze w pełni funkcjonalne. Płacić można w nich jedynie gotówką. Na razie nie można też wyrobić w nich Warszawskiej Karty Miejskiej.

Jednak ze względu na zbliżającą się podwyżkę cen biletów ZTM zdecydował się na otwarcie POP-ów w nadziei, że uda się uniknąć kolejek na początku stycznia.

W obu punktach sprawy załatwiać można od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 20.00. Na stacji Metro Służew dodatkowo w sobotę od 8.30 do 15.30.

Podwyżka cen biletów

Od 1 stycznia bilet 20-minutowy będzie kosztował 3,40 zł, za 40 minutowy zapłacimy 4,60 zł. Natomiast bilet 60-minutowy zdrożeje aż do 6,40 zł. Sprzedaż nowych biletów ruszyła 3 grudnia.

CZYTAJ WIĘCEJ O PODWYŻCE

wp/b