Dwa miliony nielegalnych papierosów. Zlikwidowali duży magazyn w Jankach

TVN Warszawa

kspCztery osoby zostały zatrzymane

Jeden z największych magazynów nielegalnych papierosów w Polsce zlikwidowała stołeczna policja w Jankach pod Warszawą. Cztery osoby usłyszały zarzuty. Grozi im kara grzywny lub trzy lata więzienia.

Do akcji policji na jednej z posesji w Jankach doszło w poniedziałek. W trakcie jej obserwacji funkcjonariusze zauważyli wjeżdżającego mercedesa z trzema osobami: 34-letniego Pawła M., 54-letniego Arkadiusza D. oraz obywatelkę Ukrainy, Natalię K. Cała trójka rozpoczęła przepakowywanie z samochodu kartonów do stojącego obok forda transita. Wszyscy zostali zatrzymani.

2 mln papierosów bez akcyzy

W obecności właścicielki posesji, policja przeszukała pomieszczenia, które kobieta wynajmowała Arkadiuszowi D. Znaleziono w nich i zabezpieczono worki foliowe pełne pudełek z papierosami różnych marek oraz urządzenie do foliowania.

W sumie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około dwóch milionów sztuk papierosów bez akcyzy. "Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku mogły wynieść ponad 1,8 mln złotych" - informuje policja.

Policjanci przeszukali także miejsca zamieszkania zatrzymanych osób. W jednym z nich zatrzymana została także 24-letnia Żaneta Ch.

Nawet trzy lata więzienia

Na miejscu policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, karty SIM, opakowania po papierosach, susz roślinny i pieniądze. W kolejnym z mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli rewolwer z kulami, który zostanie poddany badaniom i papierosy bez polskiej akcyzy.

Wszystkie cztery osoby usłyszały już zarzut posiadania papierosów bez akcyzy. Grozi im kara grzywny lub trzech lat więzienia.

su/b