Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Dwa miesiące utrudnień na Kinowej. Drogowcy ruszają z remontem

TVN Warszawa

ZDMUlica Kinowa do gruntownego remontu

Po niej ma być bezpieczniej i estetyczniej. W najbliższy weekend rozpocznie się gruntowna przebudowa ulicy Kinowej na Pradze Południe. Drogowcy zaplanowali także wymianę nawierzchni al. Piłsudskiego w Wesołej.

Do remontu idzie odcinek ul. Kinowej od al. Waszyngtona do al. Stanów Zjednoczonych. To oznacza zamknięcie jezdni na około dwa miesiące. Prace ruszają w sobotę 24 września. Dla kierowców wytyczono objazd al. Waszyngtona, Międzyborską, Cyraneczki, Grenadierów i al. Stanów Zjednoczonych.

Całkowity remont

W lepszej sytuacji będą piesi, ponieważ chodniki drogowcy zamierzają zamykać odcinkami. W czasie robót po zachodniej stronie ulicy (po stronie ogrodów działkowych), dostępny będzie chodnik po drugiej stronie. Właściciele zaparkowanych przy Kinowej samochodów powinni je z niej zabrać. Będzie to możliwe przez cały weekend.

- To będzie całkowity remont ulicy – wymieniona zostanie podbudowa jezdni, chodniki, przystanki, będzie nowa nawierzchnia, odwodnienie i oświetlenie. Na przedłużeniu ul. T. Sygietyńskiego (między budynkami nr 10 i 12) wyznaczone zostanie nowe przejście dla pieszych a po stronie ogródków działkowych powstanie brakujący odcinek chodnika od przystanku autobusowego do ul. Rozłuckiej – informuje Mikołaj Pieńkos z Zarząd Dróg Miejskich.

Wyremontowana Kinowa ma mieć szerokość ok. sześciu metrów, dlatego pojawią się pasy postojowe i zatoki do parkowania. Na skrzyżowaniach z ul. Walewską i Suchodolską przejścia dla pieszych będą krótsze, a piesi lepiej widoczni dla kierowców. Natomiast na przystankach przy ul. Walewskiej powstaną perony, ułatwiające wsiadanie do autobusów.

Prace w Wesołej

Nową nawierzchnię drogowcy ułożą w al. J. Piłsudskiego w Wesołej. Ulica będzie zamknięta pomiędzy Traktem Brzeskim a granicą miasta od piątku 23 września ok. godz. 22 do poniedziałku 26 września ok. godz. 4 rano. Kierowcy powinni korzystać z niemal równoległej ul. 1 Praskiego Pułku. Trasa autobusu linii 173 zostanie skrócona.

Niedawno drogowcy i torowcy przebudowywali al. Jana Pawła II:

Remont w al
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

skw/b