Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Dwa miesiące aresztu dla 17-latka po śmiertelnym potrąceniu rowerzysty

Warszawa

warszawa@tvn.plWypadek w Bielawie

17-letni obywatel Malty trafił na dwa miesiące do aresztu. Nastolatek jest podejrzewany o spowodowanie wypadku, w którym zginął 77-letni rowerzysta. Chłopak prowadził auto, mimo że nie miał prawa jazdy.

Do śmiertelnego potrącenia doszło w Bielawie na ulicy Powsińskiej przed godziną 17 w niedzielę.

- Kierujący mercedesem najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi. Niestety zjechał na lewą stronę i zderzył się z rowerzystą - powiedział tvnwarszawa.pl komisarz Jarosław Sawicki z komendy w Piasecznie.

Zarzuty i areszt

77-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Kierowca został zatrzymany przez policję. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. W chwili wypadku 17-latek nie był pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

Nastolatek został przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd zadecydował o dwumiesięcznym areszcie dla podejrzanego Maltańczyka.

Jak informuje piaseczyńska policja, na drogach powiatu od początku roku doszło już do 36 wypadków, w których zginęło 14 osób.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o śmiertelnym potrąceniu kobiety na Bemowie:

Wypadek na Bemowie
Lech Marcinczak / tvnwarswzawa.pl

kk/b