Dwa loty odwołane przez huragan

Warszawa

Łukasz Golowanow / konflikty.plSandy straszy USA, lot z Warszawy odwołany

PLL LOT odwołał poniedziałkowy rejs z Warszawy do Nowego Jorku i lot powrotny. Przewoźnik poinformował, że powodem jest zbliżający się do wybrzeża Stanów Zjednoczonych huragan Sandy.

Przewoźnik zapowiedział w poniedziałkowym komunikacie, że jeżeli sytuacja pogodowa w USA się nie poprawi, to nie odbędą się również wtorkowe rejsy z Warszawy do Nowego Jorku LO 6 oraz rejs powrotny LO 7.

INFOLINIA DLA PASAŻERÓWJak poinformowały służby prasowe LOT-u, pasażerowie mogą uzyskać informacje o zmianach rezerwacji w biurze przedstawiciela PLL LOT na lotniskach w Warszawie i Nowym Jorku.

Linia poinformowała także, iż w sprawach związanych z rezerwacją biletu należy dzwonić pod numery: 0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) i 22 577 99 52 (dla telefonów komórkowych).

Zobacz tabelę odlotów i przylotów na Lotnisku Chopina.

Sandy straszy USA

Według meteorologów, huragan Sandy, który wcześniej na Karaibach zabił co najmniej 67 osób, w poniedziałek uderzy we wschodnie wybrzeże USA. Tropikalny huragan z silnym wiatrem oraz intensywnymi opadami deszczu i śniegu, które mogą wywołać powódź i spowodować silne zniszczenia, ma dotrzeć w poniedziałek do wschodniego wybrzeża na odcinku pomiędzy Waszyngtonem a Bostonem. Skutki huraganu mogą, według szacunków rządu, dotknąć 50 milionów Amerykanów. Stan wyjątkowy ogłosili na terenie swoich stanów gubernatorzy Nowego Jorku, New Jersey, Connecticut, Massachusetts, Wirginii, Maryland i Pensylwanii, a w niedzielę wieczorem czasu miejscowego stan wyjątkowy w stolicy kraju, Waszyngtonie, ogłosił prezydent Barack Obama.

WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL

PAP/mz