Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dwa konie biegały po Wawrze. "Pędziły wprost na mnie"

Warszawa

Jegor /Kontakt24Konie w Wawrze

- Musiałem się schować za znakiem, by mnie nie staranowały. Pędziły wprost na mnie - relacjonował świadek. Interweniowała straż miejska, ale ostatecznie zwierzęta, które uciekły z gospodarstwa, zatrzymał ich właściciel. Film w serwisie Kontakt 24 zamieścił reporter 24 Jegor.

- Około godziny 17 straż miejska otrzymała informację od jednego z mieszkańców o dwóch koniach biegających wzdłuż drogi w kierunku Falenicy - poinformowała nas Jolanta Borysewicz z zespołu prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Uciekły z gospodarstwa

- Zobaczyłem mężczyznę z psem, a za nim dwa konie. W pewnym momencie się spłoszyły i zaczęły galopować. Musiałem się schować za znakiem, by mnie nie staranowały. Pędziły wprost na mnie - relacjonował Jędrzej, świadek nietypowego spaceru koni.

Strażnicy miejscy zabezpieczali miejsce, żeby zwierzęta nie stwarzały zagrożenia i kontrolowali bieg koni, nie dopuszczając do rozbiegnięcia się zwierząt. - Konie cały czas się poruszały i nie było możliwe ich zatrzymanie - mówiła Borysewicz.

Ostatecznie zwierzęta zatrzymał właściciel, który pojawił się na miejscu. Okazało się, że zerwał się elektryczny pastuch (rodzaj ogrodzenia - red.) i zwierzęta uciekły z gospodarstwa.

Mężczyzna został pouczony.

CZYTAJ NA KONTAKCIE 24

js/ja//lata