Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Dwa dni z zakazem lotów nad Warszawą. Obejmuje również drony

Najnowsze

shutterstock.comLoty dronami również zabronione

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wprowadziła całkowity zakaz lotów nad ścisłym centrum Warszawy i rejonem Stadionu Narodowego. Obowiązywać będzie 8 i 11 listopada. O zakaz wnioskowała policja.

Zakaz lotów będzie obowiązywał do wysokości 1850 m nad ziemią. Obejmie on wszystkie statki powietrzne (samoloty, helikoptery etc), w tym drony.

Dotyczy ścisłego centrum Warszawy oraz rejonu Stadionu Narodowego. W sobotę 8 listopada nie będzie można latać w godzinach 14-20, a 11 listopada od 8 do 24.

W czasie zakazu jedynie śmigłowce policyjne będą mogły latać nad centrum Warszawy.

Długi weekend z marszami

8 listopada o godzinie 13 spod bramy głównej UW wyruszy "Marsz przeciwko Nacjonalizmowi".

- Spotykamy się pod Uniwersytetem Warszawskim, by wyruszyć w kierunku Placu Trzech Krzyży, gdzie wysłuchamy przemówień pod Ministerstwem Gospodarki. Następnie idziemy pod Pomnik AK i Polskiego Państwa Podziemnego, oddać hołd walczącym z faszyzmem i nazizmem. Stamtąd dochodzimy do ul. Wilczej - w tym miejscu oddamy głos mieszkańcom i mieszkankom skłotów, które rok temu zaatakowali uczestnicy marszu niepodległości. Z Wilczej przechodzimy na Plac Konstytucji, gdzie zatrzymamy się na chwilę, by wyruszyć prosto na Plac Zbawiciela, finałowe miejsce naszej demonstracji - informują organizatorzy na jednym z portali społecznościowych.

11 listopada, w Święto Niepodległości, odbędą się dwa marsze. Marsz prezydencki Razem dla Niepodległej oraz Marsz Niepodległości.

jb/gp

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com