Dwa dni piłkarskich emocji na placu Zamkowym

Warszawa

UMZapowiada się dwa dni piłkarskich emocji na placu Zamkowym

Na placu Zamkowym we wtorek i środę, 26-27 maja, funkcjonować będzie specjalna strefa Neutral Fan Zone. Kibice będą mieli tam m.in. okazję do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z trofeum Ligi Europy. Przed Zamkiem Królewskim rozegrany zostanie także finał Mini Mistrzostw Warszawy.

Mini Mistrzostwa Warszawy są wydarzeniem towarzyszącym finałowi Ligi Europy. Weźmie w nich udział w sumie 16 młodzieżowych drużyn chłopców z rocznika 2004/2005, trenujących piłkę nożną w warszawskich klubach i stowarzyszeniach.

Każdy zespół liczy 12 zawodników. W półfinałach i finale grać będzie po 5 kadrowiczów (4 w polu + bramkarz). Pozostali są zawodnikami rezerwowymi.Drużyny wyłonione w eliminacjach rywalizować będą o zwycięstwo na placu Zamkowym, na specjalnym przygotowanym boisku o wymiarach 15 na 30 metrów. Półfinały rozgrywane będą we wtorek, 26 maja, w godz. 11.00-16.00 a finały w środę, 27 maja w godz. 11.00-17.00. Mecz o trzecie miejsce rozegrany zostanie około godz.16.00 a mecz o mistrzostwo około godz. 16.40.Gala finałowa oraz wręczenie nagród uczestnikom zmagań odbędzie się o godz. 17.30. W przerwach między meczami, a także po zakończeniu rozgrywek odbędą się pokazowe spotkania AMP Futbolu.

Neutral Fan Zone

Na placu Zamkowym powstanie również specjalna neutralna strefa kibica. Dla fanów piłki nożnej będzie to również możliwość zobaczenia z bliska pucharu Ligi Europy. Będzie to także ostatnia szansa na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z trofeum (gotowe odbitki zdjęć do odbioru na miejscu wydarzenia), nim trafi on do zwycięzców spotkania Sevilla FC - Dnipro Dniepropetrowsk.Dodatkowo podczas prezentacji fani piłki nożnej po raz kolejny będą mieli okazję do spotkania z mistrzami football freestyle – Szymonem Skalskim (Mistrzem Świata Red Bull Street Style Tokio 2013), Kamilem Drzewuckim (finalistą międzynarodowych zawodów Freestyle Football Pyrzyce 2010) oraz Mateuszem Związkiem (finalistą Mistrzostw Świata Superball – Praga 2013). Będą oni popisywać się swoimi umiejętnościami a także poprowadzą warsztaty z żonglerki piłką. Na placu Zamkowym pojawią się również namioty i stoisko sponsorów oraz partnerów UEFA i warszawskiego finału Ligi Europy. Gościom wizytę umili również muzyka odtwarzana przez DJ-a.Neutral Fan Zon będzie działał we wtorek, 26 maja, w godz. 11.00-17.00 i środę, 27 maja, w godz. 11.00-19.00.

W środę czeka nas też seria zmian w komunikacji na Saskiej Kępie:

O zamknięciu Francuskiej mówi Wiesław Witek, szef ZTM
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
Jak dojechać i wrócić z meczu Ligi Europy
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl