Dwa dni olbrzymich utrudnień Politycy przyjadą na szczyt

Warszawa

W tych miejscach będą największe utrudnienia. fot. Targeo.pl/grafika tvn24

W najbliższy czwartek i piątek, czyli 29-30 września, w Warszawie odbędzie się Szczyt Partnerstwa Wschodniego. Co to oznacza dla mieszkańców stolicy? Olbrzymie utrudnienia.

Ze względu na bezpieczeństwo prezydentów i premierów krajów Unii Europejskiej i bloku wschodniego w wielu miejscach nie będzie można zaparkować, przejechać, a nawet przejść.

Zakaz parkowania i zatrzymywania

Jak informuje stołeczny ratusz, największych utrudnień spodziewać się można na drogach dojazdowych z lotniska Chopina do centrum Warszawy, gdzie policja bęzie czasowo wstrzymywać ruch, oraz w okolicy hoteli: Hilton, Hyatt i Westin. Zakaz parkowania obowiązywać będzie na Trakcie Królewskim, ulicach Grzybowskiej i Królewskiej. Na ulicach położonych w okolicy placu Zamkowego i Starego Miasta kierowcy nie będą się mogli nawet zatrzymać.

Ograniczenia będą też w okolicy odwiedzanych przez uczestników szczytu miejsc: Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ratusz nie wyklucza, że utrudnienia mogą wystąpić w innych rejonach miasta, jednak ze względu na bezpieczeństwo polityków, urzędnicy nie podają dokladnych tras i godzin ich przejazdów.

We wtorek odbędzie się spotkanie służb, po którym zostanie wydany komunikat precyzujący jakie miejsca trzeba będzie ominąć.

wp/ec