Dwa biegi w długi weekend. Zamkną ulice na Żoliborzu i w Śródmieściu

Warszawa

tvnwarszawa.plBieg Konstytucji odbędzie się w okolicach Agrykoli

W sobotę i w niedzielę na Żoliborzu oraz w Śródmieściu odbędą się imprezy biegowe. Kierowcy, którzy nie wyjadą z miasta na weekend majowy, muszą liczyć się z utrudnieniami.

Sobotni bieg organizowany jest z okazji Święta Flagi narodowej. Trasa imprezy przebiega przez Żoliborz. Bieg rozpocznie się o godzinie 14.50 na terenie Cytadeli.

Zawodnicy pobiegną ulicami: Gwardii, Dymińską, R. Krajewskiego, gen. J. Zajączka, Śmiałą, al. Wojska Polskiego, L. Mierosławskiego, Kaniowską, Z. Krasińskiego, Wybrzeżem Gdyńskim i Czujną. Biegaczy na mecie w Cytadeli można się spodziewać około godziny 17.

- Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice – informuje urząd miasta.

Trasa Biegu Flagi
um.warszawa.pl

Uczczą konstytucję

Druga majówkowa impreza biegowa odbędzie się w niedzielę. 25. Bieg Konstytucji wystartuje o godzinie 11.00 z Agrykoli. Trasa biegu prowadzi ulicami: al. T. Hopfera, Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, J. Matejki, Wiejską, Górnośląską, Myśliwiecką, J. Hoene-Wrońskiego, Górnośląską i Rozbrat.

Podczas biegu zamykane będą niektóre ulice. Kierowcy musza przygotować się na utrudnienia w Al. Ujazdowskich oraz na Górnośląskiej, Szwoleżerów, Czerniakowskiej, Łazienkowskiej. Impreza ma się zakończyć około godziny 13.

Komunikacja na objazdach

W związku z Biegiem Konstytucji między 6 a 13 autobusy linii 108, 162, 171 będą kierowane na objazdy.

Inaczej będzie funkcjonowała komunikacja tuż przed startem imprezy i w jej trakcie. Od ok. godz. 10 zamknięta będzie dla ruchu cała trasa biegu.

W związku z tym w godzinach od ok. 10:00 do ok. 12:00 autobusy linii 107, 108, 116, 118, 141, 159, 162, 166, 171, 180, 185, 187, 222, 503 będą jeździły objazdami.

Trasa Biegu Konstytucji
um.warszawa.pl

TAK WYGLĄDAŁ KWIETNIOWY MARATON WARSZAWSKI:

Maraton wystartował
TVN24

jb/b