Duży odzew na szlagier. "Duch w narodzie nie ginie"

Warszawa

TVN 24"Duże Pe" o "Szlagierze dla Warszawy"

- Odzew był dobry, spektrum gatunkowe i demograficzne przesłanych piosenek bardzo szerokie - mówił o konkursie "Szlagier dla Warszawy" Marcin "Duże Pe" Matuszewski. Najlepszy utwór o mieście wybiorą internauci tvnwarszawa.pl.

"Duże Pe" to pomysłodawca konkursu "Szlagier dla Warszawy". Ideą zaraził dyrekcję Muzeum Powstania Warszawskiego, które zdecydowało się na jego organizację. Na konkurs wpłynęło ponad 150 utworów.

- To nie musiała być nowa piosenka, musiała być nieznana szerszej publiczności. To miękkie kryterium, ale myślę, że trzyosobowe jury, w skład którego wchodziłem, dobrze wybrało. Poza tym utwór musiał być jakoś związany z Warszawą, niekoniecznie wprost, kawa na ławę. Jednak słowo "Warszawa" pada w większości z nich - tłumaczył we "Wstajesz i Wiesz" Matuszewski.

Konkurencja dla Niemena?

Z dużej puli jurorzy wybrali 30 piosenek. Do ostatecznej rywalizacji stanęło 29 utworów, bo jeden z uczestników wycofał się z przyczyn osobistych. Wszystkie kawałki zostały "poddane kuracji" w profesjonalnym studiu nagrań, niektóre wymagały drobnych poprawek, inne trzeba było nagrać od nowa. Chodziło o to, żeby każdy miał równe szanse.

Jak zaznacza "Duże Pe" nowy szlagier nie będzie detronizował starych i lubianych piosenek. - Pozycja "Snu o Warszawie", "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka", "Warszawy" T. Love czy "Warszawa i ja" Partii wydaje się niezagrożona. Te utwory wbiły się w świadomość warszawiaków. My chcemy pokazać, że jest duch w narodzie – opowiadał

Trwa głosowanie

Decyzję o tym, który utwór zostanie nowym szlagierem, organizatorzy postanowili oddać publiczności. Autor piosenki, która zdobędzie najwięcej głosów w głosowaniu na tvnwarszawa.pl dostanie szansę nagrania profesjonalnego teledysku. Głosowanie potrwa do 31 sierpnia.

TUTAJ PRZESŁUCHASZ WSZYSTKIE UTWORY

b/r