Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Dużo remontów, dużo zmian. Druga połowa lata w komunikacji

Warszawa

ZTMWakacyjne zmiany w komunikacji, dużo zmian

Jedne remonty się kończą, drugie zaczynają. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w komunikacji miejskiej.

Pod koniec ubiegłego tygodnia drogowcy otworzyli mos Śląsko-Dąbrowski. Jednak przejazd dla tramwajów al. Solidarności i mostem oraz Targową, na odcinku od al. Solidarności do Kijowskiej zostanie przywrócony dopiero w niedzielę 30 lipca. "Tego samego dnia rozpoczynają się prace przy modernizacji rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Żelazną i pl. S. Starynkiewicza" - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Linie zawieszone, objazdy

Składy nie będą kursowały w ciągu Aleje Jerozolimskie - most Poniatowskiego - na odcinku od placu Zawiszy do ronda Waszyngtona.

"Natomiast od poniedziałku, 31 lipca na odcinku od ronda J. Waszyngtona do przystanku Dw. Centralny będą kursowały wyłącznie tramwaje linii 9. Wyłączony pozostanie ruch tramwajów w Alejach Jerozolimskich na odcinku od przystanku Dw. Centralny do pl. Zawiszy" - podaje ZTM.

Dodatkowo w niedzielę rozpoczynają się prace na rondzie Starzyńskiego. W związku z tym, tramwaje nie będą kursowały w ciągu Jagiellońskiej na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli Żerań FSO oraz w ciągu Starzyńskiego na odcinku od ronda Starzyńskiego do ronda Żaba.

Zmiany w komunikacji miejskiej
ZTM

Tramwaje pojadą zmienionymi trasami

Z utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie linii: 1, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 11, 13, 18, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 35, 44, 71, 73, 74, 76.

SZCZEGÓŁY TUTAJ

Zmiany dotyczą również uruchomionych przez ZTM linii zastępczych:

- linia Z-3 od 30 lipca zostaje skierowana na trasę zmienioną: NOWE BEMOWO - Powstańców Śląskich - Radiowa - Dywizjonu 303 - Obozowa - Młynarska - al. Solidarności - METRO RATUSZ ARSENAŁ

- linia Z-7 od 30 lipca zostaje uruchomiona nowa autobusowa linia zastępcza na trasie: DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) - Kijowska - Targowa - al. Zieleniecka - al. Poniatowskiego - most Poniatowskiego - Aleje Jerozolimskie - pl. Zawiszy - Grójecka - PL. NARUTOWICZA

- linia Z20 od 30 lipca zostaje uruchomiona nowa autobusowa linia zastępcza na trasie: ŻERAŃ FSO - Jagiellońska - św. Cyryla i Metodego - Targowa - al. Solidarności - DW. WILEŃSKI (powrót: al. Solidarności - Jagiellońska).

PRZECZYTAJ TEŻ O ZMIANACH NA TRASIE W-Z

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich o przystankachMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/r