Dużo dymu i ewakuacja. Widowiskowe ćwiczenia strażaków w metrze


Dym w warszawskim metrze, pilna ewakuacja pasażerów i duża akcja straży pożarnej - na szczęście to tylko ćwiczenia prowadzone przez służby na stacji Marymont.

Ćwiczenia trwały przez trzy ostatnie noce. Były przeprowadzane przez jednostki ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i studentów jednego z jej wydziałów. Szkoła mieści się przy Słowackiego, czyli tuż obok stacji Marymont. - Realizowali różne scenariusze związane z ewakuacją pasażerów z pociągu zarówno stojącego przy stacji jak i w tunelu - mówi Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego. Doświadczenia zdobyte w czasie ćwiczeń mają być wykorzystywane w szkoleniu studentów. - To są kolejne z cyklu ćwiczeń, które odbywają się w metrze. Strażacy różnych jednostek cyklicznie ćwiczą na naszej infrastrukturze: z wykorzystaniem pociągów lub w warunkach zadymienia - dodaje Bartoń.

W autokarze i w hotelu

Tylko w ostatnich kilku tygodniach informowaliśmy o podobnych akcjach. Przed dwoma dniami służby ratownicze Warszawy i uczniowie jednej ze szkoły podstawowej brali udział w dużych ćwiczeniach, gdzie w ramach treningu, przeprowadzono symulację wypadku autokaru z dziećmi. Pod koniec maja zaś ćwiczenia antyterrorystyczne z udziałem policji, straży pożarnej i służb medycznych przeprowadzono w jednym z hoteli w centrum.

Tak wyglądały ćwiczenia z użyciem autokaru:

[object Object]
Symulowali wypadek z udziałem autokaru (film bez dźwięku)Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kw/pm

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie

Pozostałe wiadomości