Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Duże zainteresowanie bulwarami. Chce je urządzić 80 pracowni

TVN Warszawa

tvnwarszawa.plBulwary do przebudowy

Konkurs na projekt zagospodarowania kolejnego odcinka cieszy się dużym zainteresowaniem. Chęć ich zaprojektowania zgłosiło 80 pracowni. Teraz urzędnicy będą weryfikować dokumenty chętnych firm.

Konkurs obejmie odcinek pomiędzy mostem Świętokrzyskim a Cyplem Czerniakowskim. Urząd miasta poinformował właśnie, że zainteresowanych jest 80 pracowni.

"Większy wybór"

- Widać, że konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem pracowni, a to sprawia, że wybór pomiędzy poszczególnymi projektami może być większy. Zatem skorzystają na tym mieszkańcy – nie kryje zadowolenia Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Ratusz zweryfikuje firmy, a 15 maja nastąpi kolejny ważny etap – składanie opracowań studialnych. Pracownie, które przejdą dalej, we wrześniu złożą prace konkursowe. W tym samym miesiącu poznamy zwycięzcę.

Władze miasta liczą, że przebudowa rozpocznie się w 2018, a cały projekt ma zakończyć się w 2022 roku.

Nowe bulwary

Biorący udział w konkursie będą musieli zaaranżować przestrzeń tak, by połączyć miejsca o charakterze rozrywkowym, sportowym czy wypoczynkowym, jak również kulturalnym i gastronomicznym. W koncepcji nie może też zabraknąć miejsc do sezonowego cumowania łodzi i statków żeglugi pasażerskiej, a także lokalizacji dla stałych toalet automatycznych.

Preferowane przez miasto jest, aby koncepcja zagospodarowania nabrzeży była kontynuacją tego, co powstało na zrealizowanych już odcinkach. Konkurs dotyczy również tego, co zostanie zaproponowane na skwerze Khala. CZYTAJ WIĘCEJ O TYM PROJEKCIE.

TEN ODCINEK CZEKA PRZEBUDOWA:

ran/b

Bulwary do przebudowy
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl