Duże stężenie amoniaku, ewakuowali przychodnię

Najnowsze

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plEwakuowali przychodnię

Pięć zastępów straży pożarnej, w tym z ratownictwa chemicznego działało w przychodni medycznej w Al. Jerozolimskich 30. - Prawdopodobnie rozszczelniła się lodówka, której czynnikiem chłodzącym jest amoniak - podawał reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

Z przychodni medycznej przy Al. Jerozolimskich 30 ewakuowano ludzi. Przyczyną było wysokie stężenie amoniaku. Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

- Jak się udało ustalić, w jednej z używanych lodówek doszło do rozszczelnienia. Tam czynnikiem chłodzącym jest amoniak. To stary typ lodówek już nie produkowanych i coraz rzadziej używanych ze względu na ochronę środowiska. Nikomu nic się nie stało, jednak ludzie musieli opuścić budynek, bo amoniak to niebezpieczna substancja - podawał nasz reporter.

- Lodówka znajdowała się w pomieszczeniach piwnicznych. Do czasu zabezpieczenia wycieku konieczna była ewakuacja. Sprzęt oddano właścicielowi, który przekaże lodówkę do utylizacji. - poinformował kapitan Tomasz Cisek ze straży pożarnej.

Na miejscu było pięć zastępów straży pożarnej i policja. Samochody blokowały jeden z pasów jezdni w kierunku centrum.

skw/r