Duże ćwiczenia antyterrorystyczne: uzbrojeni napastnicy wzięli zakładników

Ćwiczenia służb
Ćwiczenia służb
KPP Mińsk
KPP MińskĆwiczenia służb

Terroryści w urzędach, eksplozja ładunku i odbijanie zakładników - to wszystko działo się w Mińsku Mazowieckim w ramach dwudniowych ćwiczeń służb Orzeł 2017.

Czwartek. Godzina 15. Dochodzi do aktu terrorystycznego w Mińsku Mazowieckim.

Zakładnicy, wybuch ładunku

W budynku starostwa wzięto zakładników. Niektórym pracownikom i interesantom udaje się samodzielnie opuścić urząd, następna część osób zostaje ewakuowana. Po weryfikacji informacji ustalono, że trzy osoby zostają przetrzymywane przez terrorystów. W tym samym czasie, z uwagi na uzyskane przez służby wywiadowcze informacje o planowanych dalszych atakach terrorystycznych, zostaje podjęta decyzja o ewakuacji osób z budynku urzędu gminy. Podczas ewakuacji zostaje zdetonowany ładunek wybuchowy - tak wyglądał scenariusz pierwszego dnia ćwiczeń.

Piątek. Godzina 13. Na teren Stacji Uzdatniania Wody Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wtargnęła grupa terrorystów. Obecni na terenie stacji pracownicy staja się zakładnikami. Jednemu z pracowników udaje się zbiec i powiadamia on służby. Informuje, że terroryści są uzbrojeni, posiadają ładunki wybuchowe oraz podejrzane kanistry z jakąś nieznaną substancją - to scenariusz drugiego dnia.

Na czas akcji służb wyłączone zostały ulice dojazdowe do urzędów, teren został wygrodzony taśmami.

24 policjantów i osiem radiowozów

Ćwiczenia w ramach Powiatowych Ćwiczeń Obronnych "Orzeł 2017" miały miejsce 7 i 8 września. Zostały zorganizowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim, we współpracy z lokalnymi samorządami, żandarmerią wojskową, strażą pożarną i Wydziałem Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Wzięło w nich udział w sumie 24 policjantów i wykorzystano osiem radiowozów.

su/gp

Pozostałe wiadomości