Duża plama na rzece. Akcja strażaków pod Grodziskiem

Warszawa

Fotoreporter Konrad / Kontakt 24Akcja strażaków (zdjęcie ilustracyjne)

Dużą oleistą plamę zauważono na rzece Rokicianka w Książenicach. Na miejscu pojawiła się straż, która rozłożyła zaporę sorpcyjną, by nie dopuścić do spływu substancji w dół rzeki. Pierwsze informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- O godzinie 9:38 wpłynęła do nas informacja z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na rzece Rokicianka znajduje się jakaś substancja oleista. Jesteśmy teraz na miejscu - mówił około godz. 10:30 w rozmowie z nami dyżurny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

"Rozłożyliśmy zaporę sorpcyjną"

Dodał, iż substancję, na powierzchni blisko 200 metrów kwadratowych, zauważono przy ul. Lipowej za blokami o numerze 2 i 4. - Na cieku rozłożyliśmy zaporę sorpcyjną, by nie dopuścić do spływu substancji w dół rzeki - tłumaczył strażak.

Jak na razie nie wiadomo, w jaki sposób substancja znalazła się w rzece. - Na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek świadczących o tym, by została ona wlana przez kogoś celowo, albo żeby wyciekła z terenu jakiejś firmy - przyznał dyżurny grodziskich strażaków.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE 24

ank//tka