Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Dusił taksówkarza" Zatrzymał go strażnik miejski

Warszawa

Po lewej widać naczelnika, który zatrzymał napastnika

Samochód stoi na środku ulicy, a młody mężczyzna próbuje dusić rękami siedzącego za kółkiem taksówkarza- świadkiem takiej przerażającej sceny podczas powrotu do domu był strażnik miejski.

- Kiedy podbiegłem, kierowca był już prawie siny i z trudem powiedział aby wezwać policję. W tym czasie napastnik zaczął uciekać – relacjonuje Norbert Grabowski, zastępca Naczelnika Oddziału Terenowego VII Straży Miejskiej.

Wyrwał taksometr i zabrał pieniądze

Strażnik zaczął gonić mężczyznę, ten próbował kilkukrotnie go zmylić: chował się w bramach i podwórkach. Na ul. Kijowskiej zdjął kurtkę, przepasał ją przez biodra i pewnym krokiem wrócił na Skaryszewską, aby znowu zaatakować taksówkarza. Wtedy został zatrzymany. Miał przy sobie nóż.

- Tłumaczył się, że został oszukany przez taksówkarza. Ten z kolei mówił, że w czasie jazdy był już duszony, a pasażer krzyczał, aby oddać mu pieniądze – opisuje Grabowski.

Dodatkowo po zatrzymaniu auta, napastnik wyrwał taksometr i zabrał kierowcy pieniądze. Sprawą zajmuje się policja. Podejrzewany i poszkodowany trafili na komendę, gdzie zostali przesłuchani.

bf//ec