Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Duda już w Legii nie zagra. W środę transfer do Niemiec

Warszawa

To już przesądzone. Ondrej Duda w środę pojawi się w Berlinie, by przejść testy medyczne i podpisać kontrakt z Herthą. Słowak nie wystąpi we wtorkowym rewanżu w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

O odejściu Dudy z Legii spekuluje się od roku. Wówczas Słowak bliski był transferu do Interu. Ostatecznie jednak nie doszło do transakcji. Interesowały się nim również niemieckie kluby. Wymieniano: Koeln, Hamburg, Augsburg, a ostatnio również Herthę Berlin. I to właśnie klub ze stolicy Niemiec będzie nowym klubem Dudy.

Czytaj też na sport.tvn24.pl

"Tylko formalność"

- Oficjalnie jeszcze nic nie jest podpisane, jednak już wszystko jest przesądzone. Mój syn nie zagra w wieczornym meczu ze Zrinjskim Mostar i pożegna się z kibicami Legii Warszawa. W środę rano uda się do Berlina i tam podpisze pięcioletni kontrakt z Herthą. Wszystko jest już ustalone i wydaje się, że to tylko formalność - powiedział Ondrej Duda senior.

Według informacji niemieckiego magazynu "Kicker", Duda ma związać się z berlińskim klubem umową do 2021 roku. Mistrz Polski zainkasuje za 21-letniego pomocnika od czterech do pięciu milionów euro (w zależności od formy płatności). Kolejny milion euro uzależniony jest od osiągnięć zawodnika w niemieckim klubie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego posunięcia, bo gra w Bundeslidze gwarantuje rozwój mojego syna. To duży krok do przodu - dodał.

Duda przyszedł do Legii w lutym 2014 roku. Stołeczny klub zapłacił za niego 300 tys. euro. To kolejny zawodnik, który wywalczył mistrzostwo i Puchar Polski, ale latem odchodzi z Legii. Wcześniej z klubem pożegnali się m.in. Artur Jędrzejczyk i Ariel Borysiuk.

Tak kibice Legii cieszyli się w maju z mistrzostwa:

Feta po meczu
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

lukl