Drzewo runęło na dziedziniec Muzeum Narodowego

Warszawa

| Eurosportfot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Ogromne drzewo na terenie Muzeum Narodowego nie wytrzymała silnego wiatru i przewróciło się na jeden z dziedzińców. – To najlepszy dowód na to, że czas najwyższy uporządkować ten teren – komentuje Beata Chmiel, wicedyrektor placówki.

Drzewo runęło w poniedziałek po południu na dziedziniec im. Stanisława Lorentza. – Dziś to jest zaniedbany teren, zarośnięty drzewami, które jak widać zagrażają życiu ludzi, którzy mogliby się tu znaleźć – uważa Beata Chmiel, wicedyrektor Muzeum Narodowego.

Dyrekcja placówki przed kilkoma dniami pochwali się planami odnowienia dziedzińca, który miałby być prezentem dla warszawiaków z okazji 150 rocznicy utworzenia Muzeum Narodowego. Rocznica przypada w przyszłym roku.

CZYTAJ WIĘCEJ O PLANACH ODNOWIENIA DZIEDZIŃCA

- Jesteśmy na etapie przygotowywania koncepcji, w porozumieniu z konserwatorem zabytków i zieleni. Choć drzewa, które rosną na dziedzińcu, nie mają nic wspólnego z jego pierwotnym założeniem, chcemy zachować jak najwięcej zieleni – zapewniła nas kilka dni temu Katarzyna Wakuła, rzecznik Muzeum Narodowego.

Już wtedy zwracała uwagę, że niektóre drzewa - w tym robinie akacjowe - są stare i spróchniałe.

- Ich usunięcie może być konieczne, by zapewnić bezpieczeństwo publiczności. O tym zadecyduje dendrolog - zapewniała.

Na Bielanach także drzewo nie wytrzymało silnego wiatru i runęło na blok - czytaj więcej.

par